Zarejestruj

Jak poprawnie napisać temat?

Zanim zaczniesz korzystać na dobre z forum zapoznaj się z regulaminem!
Administrator
Sieć: Plus GSM
Root: Tak
Model telefonu: Nokia 3310
System: v 1.0

Jak poprawnie napisać temat?

Postprzez Rogalsky » 24 lut 2013, o 17:53

Jak poprawnie napisać temat ?

Chciałbym Wam przedstawić tutorial, jak poprawnie i zgodnie z regulaminem napisać temat. Są pewne zasady oraz reguły, których należy zawsze przestrzegać, aby Twój post wyglądał estetycznie:

1. Zdania zaczynaj zawsze z wielkiej litery. Gdy zaczyna się czytać post i widać porządny jego początek, czytelnik od razu zatrzyma się przy takim temacie. Staraj się pisać powoli by nie robić większych błędów. Jeśli będziesz pisać chaotycznie problem nie zostanie szybciej rozwiązany, wręcz przeciwnie.

2. Staraj się używać BBCode (Quote, Code, Img, URL, Center, Spoiler itp.) oraz odstępów. Jednolity tekst może nas znudzić. Nikt z Was chyba by nie chciał, aby ktoś zasnął przy jego poście, szczególnie, gdy jest on długi. BBCode urozmaica czytanie monotonnego tekstu. Stosuj odstępy między linijkami. Najlepiej używać tego, gdy w jednej wypowiedzi mówimy o wielu różnych rzeczach.

3. Ortografia i interpunkcja. Dwa ważne pojęcia, które są bardzo często omijane. Jeśli chodzi o ortografię, to tłumaczenie, że: „Jestem dyslektykiem, mam prawo robić głupie błędy” jest po prostu wykręcaniem się. Jeżeli nie jesteś pewny pisowni, to po prostu wklej, co napisałeś do edytora tekstu, który sprawdzi błędy i interpunkcję, – która równie jest ważna jak ortografia.

To najważniejsze punkty, na które powinieneś zwracać uwagę podczas pisania tematu.

Poniżej przedstawiam instrukcję jak poprawnie pisać tematy na forum.

Na początek zapytaj samego siebie, jaki masz problem z telefonem. Jak rozmawiasz ze sobą to nie "mówisz" - mam problem z kontaktami, tylko "mówisz" - mam problem z wklejeniem zdjęcia do kontaktu…, „czemu ten telefon nie chce wkleić – zapisać zdjęcia do kontaktu, robię to już kilka razy i nic…”. Teraz już wiesz, jaki jest problem – brak możliwości wklejenia zdjęcia do kontaktu.

Przejdźmy do nazwania tematu.
Zgodnie z powyższym nie nazywaj tematu – „Problem z kontaktami”, ale nazwij to ze zrozumieniem, tak żeby inny czytelnik mógł wywnioskować, jaki masz problem, np. „Mam problem z wklejeniem zdjęcia do kontaktu”. Czytając tak napisany temat można wywnioskować, z czym masz problem.

Zanim jednak zaczniesz pisać nowy temat sprawdź, czy przypadkiem taki problem nie został już rozwiązany na forum, wykorzystaj do tego wyszukiwarkę.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego problemu, to postaraj się go dokładnie sprecyzować.
Pospieszyłeś się i napisałeś temat lub post z błędami lub niezrozumiale, to zawsze możesz to poprawić edytując swój post.

Ten tutorial, powinien Ci pomóc zrozumieć ideę poprawnego pisania tematów.

Powrót do Regulamin Forum